Facebook Home ile mobil cihazlar daha sosyal

 

Facebook, yeni projesi facebook home’u duyurdu.
 
Facebook Home‘u, “Arkadaşlarınızı telefonunuzun merkezine yerleştiren uygulamalar grubu” olarak tanımlayan facebook, “Facebook Home gibi bir başka telefon, uygulama veya işletim sistemi daha önce hiç olmamıştı.” diyerek mobil cihazlara iddialı bir giriş yapacağının sinyalini veriyor.
 
Google Play‘den android işletim sistemine sahip cihazlar için ücretsiz olarak indirilebilecek olan facebook home, android deneyimini en üst düzeyde yaşatmayı hedefliyor.
 
HTC First ile tanıtılan ve android tabanlı cihazlarda kullanılabilecek olan Facebook Home‘un bazı özellikleri sadece HTC First telefonlarda aktif olacak. Mesela çağrılar, etkinlikler, Facebook güncellemeleri gibi bildirimlerin tümü HTC First telefonlarda kullanılabilirken, diğer telefonlarda sadece facebook bildirimleri alınabilecek.
 
Facebook Home ile telefonunuzu açtığınız veya giriş düğmesine bastığınız andan itibaren Haber Kaynağı‘nızdan gönderiler görmeye başlarsınız. Kapak akışı arkadaşlarınızın o anda paylaştığı fotoğrafları, durum güncellemelerini, bağlantıları ve diğer şeyleri gösterir.Facebook Home 12 Nisan’da Google Play Store’da yayınlanacak ve ücretsiz olarak indirebileceksiniz.
 
Facebook, Android cihazınıza üç adımda yükleyebileceğiniz facebook home‘un, tüm özelliklerden faydalanabilmeniz için, Messenger ve Facebook uygulamalarını yüklemenizi öneriyor.
 
Android için Facebook Home, HTC One X, HTC One X+, Samsung Galaxy S III ve Samsung Galaxy Note II dahil, belirli cihazlar için Google Play Store’dan indirilebilir.
 
Facebook Home deneyimini HTC First ile yaşamak isteyenler 99$ karşılığında att.com üzerinden ön sipariş verebilirler. HTC First’ün siyah, beyaz, soluk mavi ve kırmızı renkleri bulunuyor.
Kayıt Ol

En son haberlerimizi e-posta kutunuzdan almak istiyorsanız, sadece bültenimize abone olun.

Firma

Lacivert Bilişim Hizmetleri ve Tanıtım Tic. Ltd. Şti.

Visa Master SSL

Kayıt Ol

En son haberlerimizi e-posta kutunuzdan almak istiyorsanız, sadece bültenimize abone olun

Firma

Lacivert Bilişim Hizmetleri ve Tanıtım Tic. Ltd. Şti.

Visa Master SSL

Tüm hakları saklıdır.